Jižní Amerika a investiční příležitosti v nemovitostech?

Možná si říkáte, že to nejde dohromady, nebo že Vás oslovím s nabídkou Ghanského prince, který potřebuje převést peníze do ČR.

Český trh s nemovitostmi a obecně investičními příležitostmi se nám zdá v poslední době dost přehřátý.

Rozhodli jsme se tedy poohlédnout i v jiných částech světa, zda se i zde dají vydělat peníze a vydali jsme se do Jižní Ameriky. V plánu byly 3 země. Argentina, Paraguay a Uruguay. První zmínka o pracovní cestě do tohoto koutu světa padla koncem roku 2015, zmínka spíše humorná a nikdo ji nejspíš nebral vážně. O pět měsíců později sedím v hotelu, který se nachází v Montevideu, a chystám se na cestu do Buenos Aires. Před pěti měsíci jsem neměl nejmenší tušení, že objevíme nepřeberné množství investičních příležitostí, setkáme se s Českým velvyslancem, Paraguayským ministrem, budeme v místních novinách a vytvoříme si obrovskou zásobu kontaktů.

Co nás vedlo do tohoto koutu světa?

Není potřeba si nic nalhávat, situace v Evropě není v posledních letech zrovna růžová. Jedna krize skončí a přijde jiná. Evropa s Bruselským molochem v čele se stává přeregulovaným Orwellovským snem. Ve jménu boje proti terorismu a korupci se stále více tlačí na regulace všech základních svobod, na kterých si Evropa tolik zakládá. V Česku pod heslem „bude líp“ vzniká prostředí, které začíná připomínat nástup komunismu v roce 1948 a slovo podnikatel se stalo synonymem pro slovo zloděj. Je dost dobře možné, že se situace v příštích letech vydá směrem, který pro nás nebude akceptovatelný. Celkem logicky tedy vyvstává otázka: „Kam se vydat, kde je ta země zaslíbená?“

Jak již prozradily řádky výše, naše volba padla na Jižní Ameriku.

Tato část je u nás poměrně v okraji zájmu, při pohledu na mapu je celkem zřejmé proč. Vzdálenost je opravdu obrovská a cestovat sem je velký problém. Už jen sehnat relevantní informace, o této části světa a jejím podnikatelském prostředí, je u nás skoro nemožné. Povědomí většiny lidí o Jižní Americe tvoří obrázky favel a chudinských čtvrtí, či pro mne vynikající seriál o Pablu Escobarovi – Narcos. Proč tedy zrovna Argentina, Paraguay a Uruguay? Argentina čistě jako přestupní stanice. Země, kde má Česká republika diplomatické zastoupení pro celý region. Uruguay jako země Evropského střihu, kde se jako v jedné z posledních na světě dodržuje bankovní tajemství, a životní standard je tu na velmi vysoké úrovni. Paraguay jako stát procházející bouřlivým vývojem, současná situace a poptávka po veškerém spotřebním zboží zde připomíná Českou republiku let devadesátých.

Tak alespoň vypadaly naše předpoklady před cestou. Některé z nich se naplnily, některé už méně, pár věcí nám vysloveně vyrazilo dech. Rád bych tímto článkem načal nový mini seriál o investičních příležitostech v Jižní Americe, zprostředkovaných z první ruky. Podíváme se na každou zemi zvlášť a popíšeme naše zkušenosti a zážitky týkající se běžného života i podnikatelského prostředí

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *